Vakfımız

Vakfımız

“Şeker Sanayii Mensupları Yardımlaşma Derneği – MERDER” adı altında faaliyet göstermekte iken 1.12.1986 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulun verdiği yetkiye dayanılarak TL. 50.000.000.- (Ellimilyon) lira tahsis edilmek suretiyle, Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Yürüker, Yönetim Kurulu Üyeleri Teoman Balamir, Hüseyin Canoğlu, Ergun Özkan, Şeref Akın, S. Aydın Kayabaş ve Yücel Kurtbay tarafından Medeni Kanun hükümleri uyarınca ve Vakıf Senedinde yazılı amaçlarla “ŞEKER SANAYİİ MENSUPLARI YARDIMLAŞMA VAKFI” adı ile kurulmuştur.

Vakfın Amacı

Mevzuata ve Vakıf Senedi hükümlerine uygun olarak Vakıf üyelerinin sosyal yardımlaşmasını, dayanışmasını dinlenme haklarının gereği gibi kullanılmasını, vakıf senedinde yazılı diğer konuları gerçekleştirmek için kurulmuş olup,

  1. Üyelerinden emekli olanlara, çalışırken ölenlerin kanuni mirasçılarına, vakıf üyeliğinden ayrılanlara ve başka kuruluşlara naklen geçenlere yardımda bulunmak,
  2. Üyelerine sağlık yardımında bulunmak,
  3. Tabii afetlere uğrayanlara yardımda bulunmak, d) Dinlenme tesisi, lokal gibi tesisler açarak üyelerinin hizmetine sunmak.

Erdek Kampı

Kamp Hakkında Bilgi

Balıkesir ili Erdek ilçesi Kamplar Mevkiinde bulunan dinlenme tesislerimiz; 4 katlı 4 bloktan oluşmaktadır. Kampımızda 48 adet çift odalı, 40 adet tek odalı olmak üzere 88 daire mevcuttur. Tüm dairelerimizde 1,er mini buzdolabı, banyo, WC ve küçük mutfak, 24 saat sıcak su bulunmaktadır. Çift odalı dairelerde; 4 adet yatak ve 1’er Çekyat mevcuttur. Tek odalı dairelerde 1’er duble yatak ve bir divan bulunmakta ve ayrıca her daireye bir şezlong tahsis edilmektedir.
Kampımız denize sıfır mesafede, kumsalımız her gün elenip, temizlenmektedir. Gazinomuz birinci katı yemek salonu, ikinci katı da çay salonu olmak üzere iki katlıdır. İkinci katta çay, oyun ve TV salonundan müteşekkildir. Kampımızda, sabah kahvaltısı, Türk Mutfağının leziz yemeklerinden oluşan öğlen ve akşam yemekleri misafirlerimizin beğenisine sunulmaktadır.
Kampımızda her dönem içinde çeşitli animasyonların bulunduğu eğlence tertip edilmekte ve ayrıca talep üzerine günübirlik yat gezisi ile tarihi ve ören yerlerine kara gezileri düzenlenmekte, kampımızda güler yüzlü ve kaliteli hizmet verilmektedir.
KAMPIMIZA ULAŞIM : Kampımız, İstanbul’a Yeni Kapı – Bandırma arasında çalışan Hızlı Feribot vasıtasıyla 1,5 saat uzaklıktadır. Yurdumuzun diğer yörelerinden ulaşım ise karayolundan otobüs ve özel araçlarla yapılmaktadır. Kampımız ve Erdek arasında toplam 5 km uzunlukta ve deniz kenarında olmak üzere yürüme yolu bulunmaktadır.